Kobiety Pistolety na Marka Wspiera Markę w Łodzi

Co to były za emocje! Choć od wydarzenia „Marka wspiera markę” minęły dwa miesiące, nadal jesteśmy przepełnione sporą dawką emocji. W sobotę 07. kwietnia miałyśmy sposobność wziąć udział w wydarzeniu wszystkim dobrze znanym, ale pierwszy raz organizowanym na terenie Łodzi - evencie modowym „Marka wspiera markę”! Już na pierwszy rzut oka można stwierdzić, iż jest to ogromny ukłon w stronę włókienniczej i krawieckiej tradycji tego cudownego miasta - ku naszej szczerej uciesze. Musimy przyznać, tego wieczora działo się sporo i mamy nadzieję oddać w tym poście wszystko, co towarzyszyło temu szczególnemu wydarzeniu.

Unikat kolekcji "z innej Bajki" - sukienka ze stójką w kwiatowy print malarski, Madonna w oprawce tiulowej, oraz serce i czarne róże na głowie modelki.

Na początku należy napisać, iż event „Marka wspiera markę” organizowany jest od samego początku przez Personal Branding Polska, a tym razem także przy pomocy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Pomysłodawczynią całego zajścia jest Anna Szubert - zaprzyjaźniona z nami kobieta czynu szefowa Personal Branding Polska, która nie boi się nawet najbardziej odważnych wyzwań. Partnerami tegorocznej edycji były ogólnie rozpoznawalne marki - między innymi AA, Golden Rose czy Primavera. Najbardziej interesujące jest jednak bardzo prawdziwe motto akcji, które wszystkich niezwykle urzeka:
„Samemu można zdziałać wiele, ale we współpracy można osiągnąć wszystko”. Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się w imponujących wnętrzach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi i składała się z ośmiu pokazów niezwykle utalentowanych polskich projektantów - w których udział miała także De La Fotta!

Let the show begin!

Wieczór rozpoczął się od przemówienia Anny Szubert, która w pięknych słowach podsumowała rangę wydarzenia i wspomniała minione jego edycje. I choć nie jest to najważniejsze, musimy przyznać, że zabójczo prezentowała się w długiej czerwonej sukni! Po niej swoje pięć minut miała Miss World Poland - Marta Pałucka. W tym miejscu trzeba koniecznie pochwalić jej szczególne przywiązanie do projektów tworzonych przez polskich artystów. Jak sama przyznała, ubrania projektowane i szyte w Polsce są najbliższe jej sercu. Następnie wysłuchaliśmy kilku słów wypowiedzianych przez Małgorzatę Komarzeniec - przedstawicielkę łódzkiego Urzędu Marszałkowskiego. Po tym czekały nas już tylko wspaniałe pokazy. Osiem zaprezentowanych kolekcji obfitowało w naprawdę olśniewające projekty i podsyciło modową kreatywność wszystkich zebranych. Naprawdę, niezwykle podziwiamy wszystkich naszych branżowych znajomych i mamy nadzieję, że wspólnie z nimi będziemy święcić jeszcze wiele sukcesów.

Osiem zaprezentowanych kolekcji obfitowało w naprawdę olśniewające projekty i podsyciło modową kreatywność wszystkich zebranych. Naprawdę, niezwykle podziwiamy wszystkich naszych branżowych znajomych i mamy nadzieję, że wspólnie z nimi będziemy święcić jeszcze wiele sukcesów.

 

 

Jesteśmy z innej bajki

Zaprezentowana przez nas kolekcja nie bez powodu nazwana jest „z innej Bajki”. Nazwą tą chcemy wyartykułować obserwacje i odczucia wobec pytania o kobiecą tożsamość
w Polsce. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że żyjemy w czasach, kiedy pojęcie kobiecości rozważane jest na wszelkie możliwe sposoby. Publiczne debaty obfitują w coraz to nowsze definicje bycia kobietą, a to często destrukcyjnie działa na nasze poczucie bezpieczeństwa. Samozwańczy eksperci pragną zarządzać naszym życiem osobistym i nakazują nam zachowywać się w sposób, który manifestuje ich intelektualny zaścianek.

Z racji tego, iż jesteśmy projektantkami tworzącymi dla kobiet, nie mogłyśmy przejść obojętnie wobec tych tendencji. Postać kobiety niesie dla nas od zawsze niewyczerpaną dawkę inspiracji. W prezentowanej na wydarzeniu kolekcji zawarłyśmy więc wszystkie elementy kobiecej różnorodności, wielowymiarowości i siły. Językiem mody chcemy podkreślić, że istnieje wolność wyboru tożsamości, że kobieta nie jest zamkniętym symbolem, że każda z nich, i w końcu także każda z nas, może być „z innej Bajki”.

Niby klasyczna mała czarna - a jednak z zasadniczą różnicą. Spostrzeganie ubioru zmienia się  radykalnie, gdy bielizna jest nie pod, lecz na sukience.

 

Sukienki z kieszonkami ze staników i kreacje z obrazkami świętych kobiet wzbudziły silne reakcje widowni.

Sukces!

Wydarzenie zakończyło się dla nas bardzo przyjemnym sukcesem! Zostałyśmy bowiem wyróżnione bonem na zakup biżuterii zasponsorowanym przez firmę jubilerską A&A za najlepsze dodatki biżuteryjne podczas pokazu.

Film z fragmentem naszego pokazu możecie obejrzeć tutaj:  Pokaz z Innej Bajki

 

To już tradycja że przechadzamy się na koniec pokazu po wybiegu!

Odwiedziło nas grono przyjaciółek i klientek co było dla nas niezwykłe miłe!

SklepSklep Butiki

Dodaj komentarz