O nas

to-nie-ja-de-la-fotta
logo-2-mini

Czy najbardziej skomplikowane równa się najbardziej kreatywne?

Jesteśmy Beata i Zuzanna: projektantki-właścicielki De La Fotta. To marka mody o charakterze międzypokoleniowym, międzynarodowym i coś jeszcze „między” wybiegiem a ulicą. Nasze ubrania rozumiemy jako przetłumaczenie skomplikowanego języka kreacji wybiegowych Haute Couture na bardziej rozpoznawalne kody i wyzwalający styl mody Prêt-à-Porter. Kreatywność to dla nas oryginalna treść zawarta w prostej formie.

Tworzymy ubrania bezkompromisowe, przekorne, i unikatowe. Tworzymy dla kobiet ceniących połączenie jakości ponadczasowości z zabawą, trendami, i oryginalnością design’u. Styl De La Fotta charakteryzują pomysłowe printy, niestandardowe zestawienia różnych tkanin i wymyślne dodatki.

Nasze kolekcje są małe i ekskluzywne, szyte w jednym atelier i tworzone ze szlachetnych surowców. Wszystkie projekty De La Fotta powstają wyłącznie z tkanin, dzianin, i ozdób z Włoch, Francji, Szwajcarii, Niemiec, które posiadają certyfikaty Oekotex 100 oraz GOTS (Global Organic Textile Standard). Dbamy o to by nasze ubrania nie były ani przekombinowane, ani niewygodne, ani za drogie.

Prêt-à-Porter De La Fotta znaczy: nakładasz jedną rzecz, i jesteś dobrze ubrana.

The little oversize brand - czy to nie sprzeczne w sobie?

Korzystamy z pięknych, wyrazistych i najwyższej jakości tkanin. Dlaczego miałybyśmy oszczędzać na pokazywaniu tego, co dla naszej marki jest tak charakterystyczne?

Kolekcje De La Fotta bazują na opracowanym przez nas fasonie, który jest wynikiem cierpliwego poszukiwania optymalnych proporcji estetycznych każdej kreacji.

Nazwałyśmy ten fason „little oversize”. Little oversize’owe sylwetki naszych ubrań są wdzięczne i zwiewne, bardzo wygodne i naszym znakiem autorskim.

2

Żadna filozofia

kolekcja-kolorowa

Projektujemy cztery linie kolekcji, według czterech kluczowych cech naszej marki:
Ponadczasowość, Oryginalność, Unikalność, Codzienność.
Czytane w jednym zdaniu słowa te składają się na nasze credo: ponadczasowe oryginalne unikaty na codzień. Otóż cała nasza filozofia – voilà!

Gdy w przymierzalni myślisz: „to nie ja"

o-nas-de-la-fotta-1

Przede wszystkim pragniemy, aby kobiety w kreacjach De La Fotta czuły się dobrze ubrane. Ubrane – nie przebrane. Nie wciśnięte, opięte i ugięte w stylu jakiegoś krótkofalowego trendu. Kobieta dobrze ubrana jest sobą. Dlatego dobre ubranie jest dla nas tak ważne.

Kiedy masz kryzys rozmiaru...

de-la-fotta-o-nas

…ALBO /I kiedy czujesz się za stara na młodzieżówkę ale jednocześnie za młoda na kaszmirowe sweterki

Każde ciało jest inne i często zachowuje się nijak do rozmiarówki. Aby ubrać sukienkę De La Fotta, wystarczy mieć głowę, tułowie, ręce i nogi dwie (chociaż te ostatnie może i niekoniecznie w parze). Nie posługujemy się rozmiarami. Idziemy nawet o krok dalej: nie wierzymy w rozmiary. Dlaczego? Bo nas frustrują za długie lub za krótkie rękawy i nogawki, luźny materiał wokół szyi i pod pachami odstające paski od spodni, albo odwrotnie – za ciasne fragmenty tu, za duże tam. Poza tym, rozmiarówki nie biorą pod uwagę wieku. A my tak. Nie jesteśmy gotowe zrezygnować z oryginalnych ubrań, które podkreślają to co lubimy w swojej sylwetce i w swoim charakterze bez względu na wiek. Osobiście pozujemy do zdjęć, dbamy o autentyczność, testujemy nasze ubrania „na ulicy”.

Najczęściej decyduje zaledwie kilka centymetrów a nie szablon rozmiaru o tym czy ubranie dobrze leży czy nie. Dlatego współpracując z wybranymi butikami pozwalamy na drobne poprawki pod figurę klientki. Z resztą o wiele większe znaczenie niż centymetry, ma odpowiedz na pytanie kwestii powyżej – czy ta sukienka „to ja” czy nie.

Kiedy myślisz, że moda jest tylko dla odważnych – bzdura!

IMG_3702

Rozumiemy się jako projektantki projektujące dla kobiet. Inspirują nas Coco Chanel, która zdjęła z kobiet gorsety i zamieniła na spodnie, Elisa Schiaparelli, wizjonerka marynarek i żakietów dla płci pięknej, i oczywiście Mary Quant, autorka spodenek i spódniczek mini, które przełamały tabu pokazywania nóg. Nie zapomnijmy o dzierganych swetrach Rykiel i o punkowym stylu Westwood… Co nam dały kobiety projektantki? Stworzyły modę na wyzwolenie!

Inspiruje i napędza nas postrzeganie mody na przekór utwardzonym normom i standardom. Dlatego kombinacja małego z oversizem, wełny z tiulem lub wybór dodatków sukienek z materiału obiciowego jest wyzwalające i nowe. O to nam chodzi. I mamy nadzieje że to właśnie poczujecie, nosząc ubrania De La Fotta.

Materia materiału

materia-materialu-de-la-fotta

Każdy materiał używany w kolekcjach De La Fotta jest osobiście i na miejscu wybierany przez projektantkę Beatę de la Fotta. Mieszkając w triregionalnym zakątku między Niemcami, Francją i Szwajcarią, do jej atelier trafiają tylko tkaniny z zaufanych źródeł od jakościowych producentów.

Ważnym partnerem dla De La Fotta jest tradycyjna fabryka włókiennicza KBC. Należąca do włoskich właścicieli wytwórnia od dawna cieszy się międzynarodowym uznaniem. Wszystkie kroki od projektowania, po druk aż do gotowej belki odbywają się pod jednym dachem i opieką fachowców, co gwarantuje świetną jakość oraz unikalność tkanin. Można tam zamówić osobiście zaprojektowany materiał, a nawet odtworzyć druk z części muzeum fabryki, gdzie jest kolekcjonowana już prawie 300-letnia tradycja tej wytwórni. Do najnowocześniejszych propozycji należy natomiast druk 3D, który w Polsce jest jeszcze rzadkością. Nowoczesny park maszyn obsługuje różnorodne sposoby produkcji, w tym także technologie Inkjet, która przy najbardziej precyzyjnym i jednocześnie najbardziej oszczędnym nanoszeniu barwników, nie stawia praktycznie już żadnych granic kreatywności projektantom.

Certyfikaty

certyfikaty

Najwyższa jakość tkanin to esencja naszej pracy. Nie korzystamy z tanich importów o niewiadomym tle produkcyjnym. Możecie być pewne, że wybierając kreacje De La Fotta, stawiacie na świadomą konsumpcje, jakość i ekologie. Nasze kolekcje są tworzone ze szlachetnych surowców. Powstają wyłącznie z tkanin, dzianin i ozdób z Włoch, Francji, Szwajcarii i Niemiec, które posiadają certyfikaty Oeko-Tex® Standard 100 oraz GOTS 4.0.

Certyfikat Oeko-Tex® Standard 100 jest wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Produkty, którym przyznano ten znak, są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich.

GOTS (Global Organic Textile Standard) LOGO określa kryteria ochrony środowiska wzdłuż całego łańcucha dostaw tkanin jak również wymaga zgodności z kryteriami społecznymi. Celem tego standardu jest określenie uznawanych na całym świecie wymagań, które zapewniają ekologiczny status wyrobom włókienniczym, od pierwszego etapu jakim jest pozyskiwanie surowców, poprzez ekologicznie i społecznie odpowiedzialną produkcję aż do etykietowania. Wszystkie te działania mają zapewnić wiarygodność produktom nabywanym przez konsumenta finalnego.