O nas

to-nie-ja-de-la-fotta

O duecie De La Fotta

De La Fotta jest marką o charakterze międzypokoleniowym, międzynarodowym i coś jeszcze „między” wybiegiem a ulicą. Nasz styl cechują intensywne printy, wygodne kroje oraz kombinacje różnorodnych tkanin. Projektujemy ubrania dla kobiet, które doceniają połączenie ponadczasowości, świetnej jakości oraz trwałości naturalnych materiałów, nie rezygnując przy tym z ciekawych trendów i wyjątkowego design’u. Przede wszystkim pragniemy, aby kobiety w kreacjach De La Fotta czuły się dobrze ubrane. Ubrane – nie przebrane. Nie wciśnięte, opięte i ugięte w stylu jakiegoś krótkofalowego trendu. Kobieta dobrze ubrana jest sobą. Dlatego dobre ubranie jest dla nas tak ważne.

Nasza Misja

futerko i skorka

Zakładając markę w roku 2016 chciałyśmy obalić  zastałe mity i stereotypy, a mianowicie że

  • Moda duchu ‘Slow’ i moda ekologiczna nie może być stylowa, soczyście kolorowa i wybiegowa. Szyjemy wyraziste i charakterne ubrania, pokazujemy nowe kolekcje na wybiegach. Marzymy o tym by polskie ulice zapełniły się pięknymi, rajsko-kolorowymi i radosnymi kobietami.
  • Każde ubranie musi mieć rozmiar. Szyjemy dużo ubrań one-size albo łamanych rozmiarów, szyjemy na miarę, szyjemy fasony uniwersalne, przerabiamy, udoskonalamy. Pragniemy aby kobiety nie myślały o swoich ciałach w określonych  rozmiarach, które wpędzają je w kompleksy. Zawsze mówimy że trzeba dopasować ubranie do kobiety, a nie kobietę do ubrań.
  • Moda jest skierowana przede wszystkim do młodych kobiet. W przeciwieństwie do tego, nasza marka jest wolna od metryki i podziałów. Chcemy aby każda kobieta czuła się widoczna i uwzględniona przez naszą markę.

Od kobiet dla kobiet

kolekcja-kolorowa

W naszym przypadku centralne pojęcie marki i jej kluczem do sukcesu jest dbanie o relacje na każdym etapie i na każdej płaszczyźnie. U nas klientki mają duży wpływ na markę – mogą nie tylko zamówić sobie kreacje na miarę, z wybranej tkaniny, lub indywidualnie dopasowaną. Mogą się zaangażować w proces kreatywny, a to daje świetny potencjał do rozwoju odpowiedzialnej mody.  Dlatego też od początku naszymi modelkami i ambasadorkami są kobiety autentyczne – klientki, przyjaciółki, fanki. Działamy w duchu „od kobiet dla kobiet”. De La Fotta jest  oparta o bliskie i twórcze relacje wewnątrz marki, ale także z klientkami, które od początku stały się bohaterkami sesji zdjęciowych, pozują nam do tworzenia  nowych fasonów i są angażowane w wizerunek marki.

Promujemy różnorodność wieku, rozmiarów, pochodzenia, stylu życia i osobowości. Głęboko wierzymy, że moda powinna być źródłem dobrego samopoczucia, radości i akceptacji.  Chcemy zachęcić kobiety do celebrowania swojej własnej wyjątkowości, dlatego współpracujemy z niezwykle pozytywnymi i autentycznymi modelkami.

O naszych wartościach

flagowe

Dbamy o to, by nasze ubrania nie były ani przekombinowane, ani niewygodne, ani za drogie. Nasza maksyma twórcza brzmi: „zakładasz jedną rzecz, i jesteś dobrze ubrana.”

Projektujemy według kluczowych cech naszej marki:  Unikalny Dizajn, Naturalne Materiały, Przyjazność środowisku.

Najwyższa jakość tkanin to esencja naszej pracy. Nie korzystamy z tanich importów o niewiadomym tle produkcyjnym. Możecie być pewne, że wybierając kreacje De La Fotta decydujecie się na rzecz trwałą i szlachetną i stawiacie na świadomą konsumpcję, jakość i ekologię. Nasze kolekcje powstają ze światowych tkanin, dzianin i ozdób które posiadają wiodące certyfikaty.

certyfikaty

Jeszcze więcej dobrego

Nasza marka jest oddana zrównoważonej, lokalnej i transparentnej produkcji. Szczególnie dumne jesteśmy z gatunków, które od r. 2019 tworzymy w 100% w regionie łódzkim. Od surowej nitki bawełnianej, po projekt graficzny druku, aż do gotowego ubrania cały proces odbywa się pod naszym czujnym okiem. Zrównoważony rozwój jest dla nas oparty o wspólne decyzje, potencjał, ależ i granice możliwości, świadomość przy doborze surowców, umiarkowanie przy planowaniu ilości. Równowaga dotyczy więc podejścia do konsumpcji, działamy w duchu „slow”, czyli jakość ponad ilość, ponadczasowość ponad trendy. Korzystamy z tkanin ekologicznych, certyfikowanych i naturalnych, aby służyły nam na dłużej i w trakcie produkcji jak i użytkowania mniej obciążały zasoby środowiska i przyrody. Wierzymy w to, że biznes może być etyczny, pro kobiecy, empatyczny, dochodowy, oryginalny i przy tym przekazywać szlachetne wartości. Nasza marka jest wrażliwa na relacje wyzysku. Jako tandem mama-córka nie chcemy aby w naszej twórczości było ukryte nadużywanie stron trzecich. Z tego powodu nie używamy futer ani skór zwierzęcych, a cały proces twórczy odbywa się na krótkiej i przejrzystej ścieżce.