O nas

to-nie-ja-de-la-fotta
logo-2-mini

Czy najbardziej skomplikowane równa się najbardziej kreatywne?

Jesteśmy Beata i Zuzanna: projektantki-właścicielki De La Fotta. To marka mody o charakterze międzypokoleniowym, międzynarodowym i coś jeszcze „między” wybiegiem a ulicą. Nasze ubrania rozumiemy jako przetłumaczenie skomplikowanego języka kreacji wybiegowych Haute Couture na bardziej rozpoznawalne kody i wyzwalający styl mody Prêt-à-Porter. Kreatywność to dla nas oryginalna treść zawarta w prostej formie.

Tworzymy ubrania bezkompromisowe, przekorne, i unikatowe. Tworzymy dla kobiet ceniących połączenie jakości ponadczasowości z zabawą, trendami,
i oryginalnością design’u. Styl De La Fotta charakteryzują pomysłowe printy, niestandardowe zestawienia różnych tkanin i wymyślne dodatki.

Nasze kolekcje są małe i ekskluzywne, szyte w jednym atelier i tworzone ze szlachetnych surowców. Wszystkie projekty De La Fotta powstają  z tkanin, dzianin, i ozdób z Włoch, Francji, Szwajcarii, Niemiec i z Polski które posiadają certyfikaty (np. Oekotex 100 oraz GOTS ). Dbamy o to by nasze ubrania nie były ani przekombinowane, ani niewygodne, ani za drogie.

Prêt-à-Porter De La Fotta znaczy: nakładasz jedną rzecz, i jesteś dobrze ubrana.

The little oversize brand - czy to nie sprzeczne w sobie?

Korzystamy z pięknych, wyrazistych i najwyższej jakości tkanin. Dlaczego miałybyśmy oszczędzać na pokazywaniu tego, co dla naszej marki jest tak charakterystyczne?

Kolekcje De La Fotta bazują na opracowanym przez nas fasonie, który jest wynikiem cierpliwego poszukiwania optymalnych proporcji estetycznych każdej kreacji.

Nazwałyśmy ten fason „little oversize”. Little oversize’owe sylwetki naszych ubrań są wdzięczne
i zwiewne, bardzo wygodne i naszym znakiem autorskim.

2

Żadna filozofia

kolekcja-kolorowa

Projektujemy cztery linie kolekcji, według czterech kluczowych cech naszej marki:
Ponadczasowość, Oryginalność, Unikalność, Codzienność.
Czytane w jednym zdaniu słowa te składają się na nasze credo: ponadczasowe oryginalne unikaty na co dzień. Otóż cała nasza filozofia – voilà!

Bądź sobą

o-nas-de-la-fotta-1

Przede wszystkim pragniemy, aby kobiety w kreacjach De La Fotta czuły się dobrze ubrane. Ubrane – nie przebrane. Nie wciśnięte, opięte i ugięte w stylu jakiegoś krótkofalowego trendu. Kobieta dobrze ubrana jest sobą. Dlatego dobre ubranie jest dla nas tak ważne.

Nie wierzymy w rozmiary...

de-la-fotta-o-nas

 

Każde ciało jest inne i często zachowuje się nijak do rozmiarówki. Aby ubrać sukienkę De La Fotta, wystarczy mieć głowę, tułowie, ręce i nogi dwie (chociaż te ostatnie może i niekoniecznie w parze).

Nasze ubrania są dostępne w autorskich krojach i rozmiarach S, M, L. Szyjemy również na zamówienie i projektujemy personalizowane sukienki pod figurę klientki. Nie posługujemy się szablonami, podchodzimy do każdego projektu indywidualnie.

Najczęściej decyduje zaledwie kilka centymetrów a niestandardowy rozmiar o tym czy ubranie dobrze leży czy nie. Dlatego współpracując z wybranymi butikami, wykonujemy na życzenie drobne poprawki pod figurę klientki.

Od kobiet dla kobiet

IMG_3702

Rozumiemy się jako projektantki projektujące dla kobiet. Inspirują nas Coco Chanel, która zdjęła z kobiet gorsety i zamieniła na spodnie, Elisa Schiaparelli, wizjonerka marynarek i żakietów dla płci pięknej, i oczywiście Mary Quant, autorka spodenek i spódniczek mini, które przełamały tabu pokazywania nóg. Nie zapomnijmy o dzierganych swetrach Rykiel i o punkowym stylu Westwood… Co nam dały kobiety projektantki? Stworzyły modę na wyzwolenie!

Inspiruje i napędza nas postrzeganie mody na przekór utwardzonym normom i standardom. Dlatego kombinacja małego z oversizem, wełny z tiulem lub wybór dodatków sukienek z materiału obiciowego jest wyzwalające i nowe. O to nam chodzi. I mamy nadzieję że to właśnie poczujecie, nosząc ubrania De La Fotta.

Materia materiału

materia-materialu-de-la-fotta

Każdy materiał używany w kolekcjach De La Fotta jest osobiście wybierany przez projektantkę Beatę de la Fotta. Mieszkając w triregionalnym zakątku między Niemcami, Francją i Szwajcarią, do jej atelier trafiają tylko tkaniny z zaufanych źródeł od jakościowych producentów.

Ponadto wykorzystujemy w naszych kolekcjach polską, certyfikowaną dzianinę. Od roku 2018 współpracujemy z wybranymi polskimi producentami i farbiarniami bawełny.
Ważnym partnerem dla De La Fotta jest tradycyjna fabryka włókiennicza KBC. Należąca do włoskich właścicieli wytwórnia od dawna cieszy się międzynarodowym uznaniem. Wszystkie kroki od projektowania, po druk aż do gotowej belki odbywają się pod jednym dachem i opieką fachowców, co gwarantuje świetną jakość oraz unikalność tkanin.
Nowoczesny park maszyn obsługuje różnorodne sposoby produkcji, w tym także technologię Inkjet, która przy najbardziej precyzyjnym i jednocześnie najbardziej oszczędnym nanoszeniu barwników, nie stawia praktycznie już żadnych granic kreatywności projektantom.

Do najnowocześniejszych propozycji w naszych kolekcjach należy też druk 3D oraz druk komputerowy, który w Polsce jest jeszcze rzadkością i wyróżnia się na tle innych technik ostrymi drukami i nasyconymi kolorami.

Certyfikaty

certyfikaty

Najwyższa jakość tkanin to esencja naszej pracy. Nie korzystamy z tanich importów o niewiadomym tle produkcyjnym. Możecie być pewne, że wybierając kreacje De La Fotta, stawiacie na świadomą konsumpcję, jakość i ekologię. Nasze kolekcje są tworzone ze szlachetnych surowców. Powstają z tkanin, dzianin i ozdób z Włoch, Francji, Szwajcarii i Niemiec i z Polski, które posiadają certyfikaty Oeko-Tex® Standard 100 oraz GOTS 4.0.

Certyfikat Oeko-Tex® Standard 100 jest wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Produkty, którym przyznano ten znak, są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich.

GOTS (Global Organic Textile Standard)  określa kryteria ochrony środowiska wzdłuż całego łańcucha dostaw tkanin jak również wymaga zgodności z kryteriami społecznymi. Celem tego standardu jest określenie uznawanych na całym świecie wymagań, które zapewniają ekologiczny status wyrobom włókienniczym, od pierwszego etapu jakim jest pozyskiwanie surowców, poprzez ekologicznie i społecznie odpowiedzialną produkcję aż do etykietowania. Wszystkie te działania mają zapewnić wiarygodność produktom nabywanym przez konsumenta finalnego.